O zarabianiu

Bardzo dobry wybór

Bardzo dobry wybór Jednym z bardziej popularnych współcześnie rodzajów kredytów należy ten konsolidacyjny. Banki reklamują go jako odpowiedź na wielkie problemy finansowe związane z zaciągniętymi pożyczkami. Czy faktycznie konsolidacja jest aż tak dobra i posiada tylko i wyłącznie zalety? Czy każdy może liczyć na konsolidację i czy to pojęcie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla banków? Każdy z klientów, który pragnie taki kredyt zaciągnąć, na pewno zadaje takie pytania. Zacznijmy nieco od tyłu. Trzeba podkreślić, bowiem, że pojęcie konsolidacji jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla banków. Jeśli liczymy na to, że uda nam się skonsolidować nasze kredyty w jakiejkolwiek instytucji pozabankowej, to na pewno jesteśmy w dużym błędzie. Instytucje pozabankowe nic nie zyskają na konsolidacji, której miałyby nam udzielić i dlatego też pojęcie to w tych miejscach nie funkcjonuje. Z kredytami konsolidacyjnymi stykamy się tylko i wyłącznie w bankach. Dlaczego jednak ten kredyt jest dla nas najbardziej opłacalny i czy bank nie traci na udzielaniu takich kredytów? Na pewno nie traci. Pojęcie konsolidacji jest bardzo proste. Jeśli taki kredyt zostanie nam przyznany, to zyskujemy na nim to, iż nie musimy spłacać wielu kredytów i pożyczek jednocześnie. Mamy jedną ratę zawierającą jedną kwotę spłacanego kapitału i jedne odsetki. Otrzymujemy kredyt konsolidacyjny w wysokości sumy wszystkich dotychczasowych zadłużeń, które są w momencie podjęcia przez nas konsolidacji spłacane przez bank, który nam tej konsolidacji udzielił. Bank także wiele na tym zyskuje, bo ma kolejnego klienta, który wybrał to miejsce do spłacania swoich zobowiązań. Można, zatem śmiało powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest swego rodzaju transakcją wiązaną, w której obie strony wiele zyskują. Oczywiście nie każdy może otrzymać kredyt konsolidacyjny, ale tylko ten, kto spełni określone warunki, a więc sytuacja jest taka sama, jak w przypadku każdego innego kredytu. Po prostu trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Mając ją mamy szansę na zdobycie kredytu, który wesprze nas finansowo i pozwoli zrealizować marzenia.

Tonący brzytwy się chwyta

Tonący brzytwy się chwyta Coraz większa liczba Polaków zadłuża się ponad stan. Do tego należy w tym miejscu dodać, że te zadłużanie przybiera bardzo niebezpieczne rozmiary. Na początku małe pożyczki, potem coraz większe. Zarobki nie starczają na potrzeby, czasem nawet na te podstawowe potrzeby. Czasem pożyczki są zaciągane na jakieś inwestycje, na spełnianie marzeń. Bardzo często jednak te pożyczki i kredyty są zaciągane w sposób nieprzemyślany. Nie da się, bowiem ukryć, że coraz większa liczba Polaków ma spore problemy ze spłatą swoich zobowiązań Liczba zaległych rat rośnie, odsetki rosną, a tymczasem nie ma, z czego spłacać. Tym samym w otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej możemy zetknąć się z pojęciem kredytu bez BIK. Ten tajemniczy skrót to nic innego jak Biuro Informacji Kredytowej. Znajduje się w nim każdy, kto zaciągał jakiś kredyt lub kupował cokolwiek na raty. Nie chodzi tylko o tych, którzy nie spłacali swoich zobowiązań w terminie, gdyż w BIK-u można mieć również pozytywną historię. Czy jednak istnieje coś takiego jak kredyt bez BIK? Okazuje się, że jak najbardziej coś takiego istnieje, ale na pewno nie w bankach. Te po prostu nie mogą pozwolić sobie na takie bezgraniczne zaufanie klientowi bez sprawdzenia jego historii w określonym rejestrze. Z kredytami bez BIK stykamy się w przypadku niektórych instytucji pozabankowych, które próbują wykorzystać trudną sytuację konkretnych osób, aby jednocześnie też na nich sporo zarobić. Jeśli bowiem nawet zetkniemy się z kredytem bez sprawdzania bazy BIK, to te kredyty są bardzo drogie. Tym samym zamiast wyjść z zadłużenia, wiele osób popada w jeszcze większe kłopoty. Jeśli więc mamy problemy ze spłatą naszego zadłużenia, to na pewno nie jest dobrą opcją wybieranie kredytu bez BIK, lecz którąś z mniej obciążającej nas opcji. Zawsze lepiej jest, bowiem starać się o restrukturyzację naszego zadłużenia, lepiej jest rozmawiać z bankiem na temat innych możliwych rozwiązań, ale na pewno nie powinniśmy od razu decydować się na branie kredytów bez BIK-u. To jedno z najgorszych rozwiązań, które mogą wpędzić nas w ogromne problemy i kłopoty finansowe.

Praca

Praca Nasze życie zmienia się z roku na rok, kiedy się rodzimy, jesteśmy dziećmi, dorastamy nie myślimy o tym, że kiedyś będziemy musieli pójść do pracy i zacząć zarabiać na własne utrzymanie, wydaje się to dla nas takie dziwne, takie nie normalne. Niektórzy nawet, jako dorośli ludzie mają problem z tym, aby pracować, bo uważają, że oni zwyczajnie nie nadają się do pracy. A ja uważam, że jest to naprawdę błędne myślenie, bo po to powstała instytucja, jaką jest praca, aby każdy z nas musiał na swoje życie zarobić. Być może nie jest to przyjemne, ale tak skonstruowany jest świat. No i niestety na każdego z nas przychodzi pora. Każdy z nas w końcu musi zdecydować się, co chce w życiu robić, co jest dla niego ważne, czemu chce się poświęcić. Dlatego właśnie powstają biura karier na uczelniach, w szkołach, aby młodym ludziom podpowiedzieć, jaka drogę powinni objąć, co powinni jeszcze zrobić, czego się nauczyć. Wszystko to daje nam młodym nieograniczone możliwości, to my decydujemy o tym, co chcemy robić w przyszłości. Praca jednak ma nam nie tylko dawać pieniądze, ale i przyjemność, dlatego właśnie warto jest się porządnie zastanowić nad tym, co chce się w życiu robić. Nie sposób jest pracować całe życie w dziedzinie, która nie sprawia nam żadnej radości. Dlatego decyzja o dziedzinie, w której będziemy kiedyś pracować jest niezwykle istotna, warto jest poświęcić temu trochę czasu i sprawdzić, co jest dla nas, co my powinniśmy robić, na czym się skupiać. Warto jest porozmawiać ze starszymi kolegami, rodzicami czy rodzeństwem, jak to jest w pracy, na co należy zwrócić szczególna uwagę a co jest zupełnie nie ważne. Oczywiście istotne jest to, aby za swoja prace otrzymywać dobre pieniądze, za które będzie się wstanie utrzymać zarówno siebie jak i całą swoją rodzinę, lecz nie zawsze to wystarcza do szczęścia. Praca, która nie daje nam radości może sprawić, że będziemy czuć się sfrustrowani, zdenerwowani i stracimy radość życia. A naprawdę dla pracy nie warto jest aż tak się poświęcać.

Ryzykowna zabawa

Ryzykowna zabawa Kredyt jest czymś ryzykownym, ale ten, kto nie ryzykuje, nie osiąga w życiu pewnych celów. Można wręcz powiedzieć, że żyje bezpiecznie, ale jednocześnie niewiele w jego życiu się dzieje. Kredyt jest związany z pewnym ryzykiem, ale przecież chcąc posiadać własne mieszkanie, młodzi ludzie są zmuszeni do tego, aby zaciągnąć kredyt. Wielu nie ma po prostu innej możliwości. Czy w dzisiejszych polskich warunkach branie kredytu hipotecznego jest opłacalne? Każde branie kredytu jest przede wszystkim opłacalne dla banku, a klient i tak zawsze zapłaci więcej niż weźmie. Trzeba jednak powiedzieć, że na chwilę obecną w polskich realiach mamy do czynienia z sytuacją, w której branie kredytu jest w miarę opłacalne. Rzecz w tym, że w tej chwili polska waluta jest dosyć mocna, a ponadto mamy do czynienia z niskim poziomem stóp procentowych. Tym samym zaciąganie kredytów walutowych jest jak najbardziej opłacalne. Mówimy jednak o chwili obecnej, co nie oznacza wcale, że zawsze tak będzie. Bez wątpienia bowiem taka sytuacja może szybko się zmienić. Za kilka miesięcy czy też nawet za kilka lat może dojść do takiej sytuacji, w której wysokość stóp procentowych znacznie wzrośnie, a do tego pęknie bańka spekulacyjna, czego efektem może być odpływ kapitału z rynku polskiego. Jak nie trudno się domyśleć, w takiej sytuacji pozycja złotego ulegnie znacznemu pogorszeniu. Jaki będzie miało to wpływ na wysokość raty kredytu? Na pewno poważny. Rata kredytu może, bowiem w takiej sytuacji wzrosnąć i to mocno. Tym samym właśnie jest to element, który nieco odstrasza ludzi przed decyzją o podjęciu kredytu na zakup mieszkania czy też domu. Jak już jednak podkreślano, jeśli chcemy posiadać te mieszkanie lub dom, nie możemy obawiać się tego ryzyka, ale powinniśmy przeanalizować swoją sytuację, różne opcje, różne możliwe zdarzenia i definitywnie wycofać się z kredytu lub podjąć te ryzyko. Wszakże banki są chętne do udzielania kredytów hipotecznych, tym bardziej teraz, gdy klient jest obowiązany wykazać się także wkładem własnym. Ryzykowne sytuacje się zdarzają, ale czasem ryzyko jest bardzo przydatne.